يکشنبه 6 خرداد 1397 - 11 رمضان 1439
  آمارسایت
مهمان : 3198
اعضا عضو سایت : 1902
اعضا آنلاین : 0
امروز : 847
ديروز : 3649
ماه : 24568
سال جاری : 352126
تعدا مطالب : 2712
كل : 1584613
 
تاریخ : سه شنبه 23 آذر 1395
کد 2262

دکتر سراییان در سمینار بودجه ریزی عملیاتی: محور بودجه عملیاتی سال ۹۶، همان اصول کلی ره نگاشت است.

دکتر سراییان در سمینار بودجه ریزی عملیاتی: محور بودجه عملیاتی سال ۹۶، همان اصول کلی ره نگاشت است.
دکتر سراییان در سمینار بودجه ریزی عملیاتی سال ۹۶ با اشاره به اینکه برنامه بودجه ریزی عملیاتی طبق اصول کلی ره نگاشت از مهم ترین برنامه های امسال مجموعه مخابرات است، خواهان دقت و توجه همه جانبه تمامی کارکنان در این زمینه شد.
 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، دکتر سراییان، مدیر عامل شرکت در این نشست  که امروز سه شنبه 23 آذرماه برگزار شد، تصریح کرد:" امروز یکی از نقاط عطف ره نگاشت پنج ساله و آغاز برنامه بودجه ریزی عملیاتی است.
 وی افزود:" امروز نقطه آغاز تدوین برش زمانی سال دوم ره نگاشت پنج ساله است و باید بر اساس این برنامه  تکالیف و اقدامات همه همکاران در ستاد و مناطق مشخص شود و به سرعت وارد فاز اجرایی شویم."
  دکتر سراییان در ادامه اظهار داشت:" برای پیاده سازی هر برنامه باید ابتدا مبانی آن را بدانیم و با تدوین هر استراتژی نگاه از آینده به حال را برخلاف  دیدگاه سنتی که از گذشته به حال است درنظر بگیریم."
 مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به دو تفاوت عمده بودجه عملیاتی سال ۹۶  نسبت به دوره های پیش گفت:"محور برنامه و بودجه سال ۹۶، همان اصول کلی است که در ره نگاشت آمده و رویکرد تدوین بودجه، منبعث از ره نگاشتی است که از آینده آمده است. تفاوت دیگر این برنامه، عملیاتی بودن آن است. یعنی استفاده از هر ریال در هر بخش باید تابعی از یک برنامه باشد و هدفی را محقق کند.
 دکتر سراییان در ادامه اظهار داشت: "برای اجرای برنامه نیازمند یک سند بالادست مالی هستیم که به عنوان یک طرح تجاری ( Business  Plan) در رسیدن به هدف، ما را هدایت کند."
وی افزود:"در تدوین برنامه باید به این نکته دقت کنیم که چه کارهایی را نباید انجام داد. امور روزمره و جاری ما را از اولویت ها و تمرکز بر ۸۰ درصد استراتژی دور نکند. پراکندگی ، آفت استراتژی است چون اساسأ مفهوم استراتژی، عدم تمرکز است.
 مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در ادامه به سرفصل های اصلی و سیاست کلی برنامه و بودجه سال۹۶  اشاره کرد و گفت:  "یکپارچگی سازماندهی و حاکمیت شرکتی ، پیاده سازی راهبردهای IT و شبکه ،حرکت به سمت شبکه تمام  IP ، امنیت شبکه و فناوری اطلاعات، ارایه باندل های مولتی سرویس، غنی سازی ارتباطات، تدوین مدل های جدید کسب و کار، بسترسازی شراکت تجاری و سبد فناوری در بخش دسترسی از اصلی ترین سرفصل های سیاست کلی بودجه ۹۶ است که باید طبق آن اقدامات و منابع، شناسایی و برای تدوین بودجه درنظر گرفته شود."
 
دکتر سراییان در بخش دیگری از سخنان خود  با اشاره به نظام مدیریت عملکرد گفت:"این برنامه در دو سطح ستادی و مناطق اعمال می شود که در پنج شاخص رشد درآمد، تجربه مشتری ، میزان بهره برداری از دارایی های انسانی و سرمایه ای، پروژه های توسعه ای و بهره وری عملیاتی قابل بررسی است."
وی افزود:"نیمی از ارزیابی تمام افراد شرکت، از عملکرد کل شرکت نشأت می گیرد. علاوه براین درآمد شرکت، شاخص ارزیابی تمام کارکنان شرکت است."
 دکتر سراییان در پایان از تمام مدیران خواست تا بهمن ماه و قبل از زمان ارایه بودجه به بورس، این برنامه را تدوین و ارایه کنند.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 23 آذر 1395
  • ساعت 13
  • توسط کارشناس روابط عمومی
  • تعداد بازدید 952
نظرات شما
ارسال نظر
captcha refresh